Nākamās spēles
Kontroles mačs
22.02 17:30 Ventspils - Molde
25.02 17:00 Ventspils - Ranheim
28.02 00:00 Ventspils - Jerv
 


 
 

 
 
Svārups: Pirmā treniņnometne - tā ir fantastika
07.02.19

FK "Ventspils" futbolisti turpina gatavošanos jaunajai sezonai. Dejana Vukičeviča komanda trenējas mājās, nodarbojas plānotajā režīmā divreiz dienā. Protams, nav vienkārši pārslēgties uz mājas salu un "ziemas segumu" pēc saules un Spānijas zaļajiem laukumiem, tomēr profesionāļiem jābūt gataviem visam. Dzeltenzilie gatavosies mājās līdz 16. februārim, bet pēc tam atkal aizlidos uz divām nedēļām uz Spāniju uz otro treniņnometni. Darbs kūsā, laiks pavisam nav traucēklis, un mēs par to pārliecinājāmies, parunājot ar spēcīgo FKV uzbrucēju Kasparu Svārupu, kurš atkal (ne jau pirmo reizi!) atrodas jauniņā lomā komandā, kura viņu izaudzinājusi. Jaunā sezona sola uzbrucējam kļūt par īpašu: mums pats Kaspars to apsolīja...

- Kaspar, "Ventspils" atgriezies no Spānijas un trenējas mājās. Nav vienkārši pēc "Pinatar Arena" pārslēgties uz darbu mūsu laika apstākļos?

- Jā, nav vienkārši, bet vajag jau obligāti! Vajag ātri pierast pie aukstuma, sala, sniega, slidenā laukuma - protams, saulē darboties savādāk. Bet nekā briesmīga nav - gatavojamies. Pieņemsim, mūsu jauniņie Žo vai Žans nosiltinājušies ar cepurēm un cimdiem un pārliecinoši ar visu tiek galā. Es viņus uzmundrinu, ka patreiz vēl silts, nelieli mīnusi - tas nav auksti. (Smaida).

- Šie spēcīgie puiši, esmu pārliecināts, vienalga neaizmirst smaidīt.

- Protams, viņi jebkuros apstākļos smaida.

- Malači. 2. skolas laukums slidens? Reizēm jāizpilda daiļslidotāja loma?

- Nē, viss normāli. Daiļslidotāju lēcienu noteikti nav bijis. (Smaida). Pilnībā ciešami, problēmu nav. Paldies darbiniekiem, kuri laukumu labi notīrīja un sagatavoja normālam darbam.

- Acīmredzams, ka profesionālim jāmāk adaptēties jebkuriem apstākļiem. Tur nav ko apspriest. Tomēr droši vien dotu priekšroku atgriezties drīzāk uz zālītes?

- Jā, un es tāds neesmu viens. Saprotams, ka uz zāles trenēties daudz ērtāk, viss norit kvalitatīvāk, komfortablāk un patīkamāk. Piemēram, darbam pie tehnikas februārī labāk piemēroti teicamie "Pinatar Arena" laukumi.

- Sanāk, otro FKV treniņnometni Spānijā jau tagad gaidi ar nepacietību?

- Protams. Priecājos būt mājās un trenēties dzimtajās sienās, bet īsti kvalitatīvai gatavošanās treniņnometne Spānijā, protams, daudz vairāk piemērota. Tādēļ arī gribas, lai otrā treniņnometne ātrāk sāktos.

- Viss iet pēc plāna, pacietību. Bet ko teiksi par pirmo treniņnometni? Tā sanāca produktīva un vērtīga?

- Man par to nav nekādu šaubu. Viss bija ļoti lieliski - brīnišķīgi apstākļi, teicami laukumi. Bez pārspīlēšanas - fantastika, paldies kluba vadībai, ka tāda treniņnometne bija. Varu teikt, ka no katras treniņu dienas, no visa sagatavošanās procesa es pirmajā treniņnometnē guvu tikai baudu. Pat ļoti smags darbs bija patīkams. Vispār jau varu atzīmēt, ka esmu bijis ar "Ventspili" daudzās treniņnometnēs - Turcijā, Kiprā. Nu bet šī, Spānijas, vienkārši bija labākā no visām.

- Kāda atmiņas no kontroles mačiem?

- Pirmām kārtām, nāk atmiņā mačs ar CSKA. Neskatoties uz nepatīkamo lielo rezultātu, esmu pārliecināts, ka spēle vienalga deva mums lielu labumu. Pat vienkārši skatīties, kā laukumā darbojas tas pats Dzagojevs, kā viņš pārvietojas, kā visu izpilda - tā jau ir liela lieta. Viņam viss sanāk kaut kā viegli, vienkārši - uzreiz jūtama augsta klase. Pārējās spēles bija ikdienišķas, kā bieži mēdz būt pimssezonā. Atzīmēšu vēl maču ar LASK: laba komanda, man bija interesanti ar viņiem spēkoties.

- Tā jau sanāca, ka apdraudošā pozīcijā Svārups nonāca reti, vairāk piespēlējot...

- Jā, tā sanāca. Piespēles no flangiem man jau gribētos redzēt vairāk! (Smaida). Bet vispār, pats galvenais, lai momenti būtu sezonā. Un esmu pārliecināts, tie būs.

- Pats sev kādu atzīmi ieliksi par treniņnometni pēc 10 ballu sistēmas?

- Laikam, 7,5 vai 8. Es to saku par treniņu darbu. Jūtu, ka fiziski ievērojami pieliku. Paskraidīju ļoti pienācīgi, mēs vispār veicām ļoti liela apjoma skriešanas darbu, un man tas patīk.

- Jocīgi rakstīt, ka Svārups - "Ventspils" jaunpienācējs. Starp citu, tu kuru reizi atgriezies dzeltenzilo rindās?

- Uh, tā uzreiz arī nepateikšu. Kādu ceturto, vai arī jau pat piekto. (Smaida).

- Un atkal nākas pierast pie jauna trenera prasībām. Tiec galā?

- Ceru, jā. Varu teikt, ka mūsu treneru štābs atstāj iespaidu - emocijas man no tā darba tikai pozitīvas. Uzreiz redzams, ka Dejans Vukičevičs - augstas klases speciālists. Mani, starp citu, pārsteidza tas, kā viņš treniņos sit pa vārtiem: vienmēr ļoti precīzi, vienmēr bumba lido tur, kur vajag. Nabaga vārtsargi. (Smaida). Man, uzbrucējam, noteikti ir, ko mācīties. Esmu pārliecināts, ka ar tādu treneru štābu mums ir pa spēkam cīnīties un veiksmīgi risināt visus augstos uzdevumus, kuri stāv priekšā "Ventspilij". Tā ir cīņa par čempiontitulu, un Latvijas Kauss, un veiksmīga spēle Eiropas Līgā.

- Tu esi bijis daudzos, teiksim tā, FKV variantos. Kas tev patīk tieši šajā?

- Man ļoti patīk kolektīvs, noskaņojums komandā. Nav spēlētāju, kuri ģērbtuvē slēptos atsevišķā stūrī - visi kopā, katrs par katru, katrs var uzmundrināt un obligāti laukumā palīdzēs. Komandā gūstu baudu, no partneriem, no darba. Agrāk tā ne tuvu vienmēr bija. Vēl atzīmēšu, ka tagadējam "Ventspils" ļoti spēcīgi leģionāri. To augstā klase uzreiz redzama.

- Tu formāli kaut arī jauniņais, bet tavas iespējas FKV līdzjutējiem brīnišķīgi zināmas. Esmu pārliecināts, viņi gaida no Svārupa vārtus...

- Saprotu viņus, piekrītu, sen jau laiks. Izdarīšu visu, kas manos spēkos, lai iepriecinātu mūsu līdzjutējus ar vārtiem.

- Izdarīsi drosmīgu paziņojumu? Vari cieti teikt, ka gaidāmā sezona būs labākā Kaspara Svārupa sezona "Ventspils" sastāvā?

- Jā, tā arī būs. Apsolu.

Sadarbībā ar SIA "LDZ CARGO", Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.

Mihails Koroļovs,
FK "Ventspils" preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv


 
   
SIA „Futbola klubs „Ventspils””
Sporta iela 7/9, Ventspils, Latvija, LV-3601
Tālr.: +371 636 81354; Fakss: +371 636 07555; E-mail: office@fkventspils.lv
Reģ. numurs: LV 41203008614; Norēķinu konts: LV43NDEA0000082432609; Nordea Bank Finland Plc, NDEALV2X