25.02 17:00 Ventspils - Ranheim
28.02 00:00 Ventspils - Jerv

FKV skaitļos. Tos-raķete uzlidojis augstāk par visiem
17.11.18

FK "Ventspils" futbolisti tikai sāk pierast pie neparastā: pie atvaļinājuma pēc saspringtās sezonas. Novēlam visiem dzeltenzilajiem atpūsties labi un vērtīgi, lai ar jauniem spēkiem iesoļotu jaunajā sezonā! Nu bet tagad pienācis laiks vēlreiz atcerēties, kurš un kā aizvadījis aizgājušo sezonu. Tas sanāca smags, bet pie tam zīmīgs un neatkārtojams. Par labāko FKV Latvijas čempionātā pēc visiem galvenajiem rādītājiem (maču skaits un spēles minūtes) kļuva Tosins Aijeguns, kura aktīvā 27 mači un 2357 spēles minūtes. Apsveicam, Tos-raķete - tas bija pa īstam lielisks, varens, rezultatīvs un galēji produktīvs sniegums! FK "Ventspils" oficiālā mājas lapa uzrāda dzeltenzilo statistikas rādītājus Latvijas čempionātā-2018.

Un tā, labākais rādītājs pēc spēļu skaita FKV Tosinam Aijegunam - 27. Tikai sezonas beigās Tos-raķete apsteidza aizsargu Nauri Bulvīti un pussargu Eduardu Tīdenbergu - viņu aktīvā 26 mači. Atzīmējami, ka Tīdenbergs, pussargs, kurš daudzus mačus aizvadīja aizsardzībā (universālisms vienmēr vērtīgs!), trešo sezonu pēc kārtas atrodas TOP-3 šajā rādītājā. Ne jau gadījuma pēc Tīdenbergs jau 16. (!) vietā pēc spēļu skaita FKV mūsu kluba visā vēsturē. Apsveicam Ediku ar tādu iespaidīgu stabilitāti un novēlam nākamajā sezonā kārtējo reizi to apstiprināt.

Lielmeistara atzīmi ar "20 spēlēm" kopumā pārvarēja pieci dzeltenzilie. Bez Tosa, Bulvīša un Tīdenberga, tie vēl ir dzelzs vīri Ritvars Rugins (24) un Vadims Žuļevs (22). Apsvaicam visu dzelzs piecinieku!

Lielmeistara atzīmi ar "2000+ minūtes" šajā sezonā pārvarēja divi paši stiprākie dzeltenzilo dzelzs vīri - Tos-raķete (2357) un Nauris Bulvītis (2307). Salīdzinājumam: iepriekšējā sezonā šī atzīme nepakļāvās no dzeltenzilajiem.

Par labāko FKV pēc spēles minūtēm Latvijas čempionātā-2018 kļuva dabīgi Tos-raķete - 2357 minūtes - 27 spēlēs. Tos vien par 50 minūtēm apsteidza vareno Bulu. Trešajā vietā Ritvars Rugins - 1929 minūtes - 24 spēlēs. Salīdzinājumam: iepriekšējā sezonā šajā kategorijā labākais bija Žuļevs, kura rādītājs (1980 minūtes - 22 mačos) tagad ieņemtu tikai trešo vietu. Šajā sezonā, jāsaka, Žuļam aktīvā 1717 minūtes, un tas ir piektais rādītājs komandā.

Par labāko FKV snaiperi kļuva atkal jau neapturamais Tos-raķete - 13 vārti. Protams, neviens nav aizmirsis, ka tāds pats rādītājs arī Adeleke Akinjemi, kurš vasarā atstāja FKV. Ar 13 vārtiem Tos-raķete iepriekšējā sezonā pārliecinoši kļūtu par visa turnīra labāko bombardieri, bet šajā sezonā 13 vārti - tā ir trešā vieta snaiperu sarakstā. Pie tam neaizmirstam par svarīgu momentu: Tos ne jau vienmēr spēlēja kā tīrs uzbrucējs, viņš ļoti daudz momentus izveidoja partneriem un atdeva daudz vārtu piespēles. Tā kā, jebkurā gadījumā vietā vēlreiz skaļi atkārtot - bravo, Tos! Lūk, kurš jau noteikti bez kādām atrunām ietilpst Latvijas čempionāta-2018 labāko futbolistu TOP3, bet pēc mūsu viedokļa - Tos vienkārši spēcīgākais un labākais spēlētājs!

Acīmredzami, ka nigēriešu duets, uzdzenot murgus jebkurai aizsardzībai, guvuši lauvas tiesu dzeltenzilo vārtu. Par tuvāko sekotāju uzbrūkošajam duetam kļuva Amansio Fortes, kurš guva 4 vārtus. Rādītājs it kā pieticīgs, bet mēs jau zinām, ka Amo pelnījis pašu labāko vērtējumu: portugāļu virtuozs izlaida gandrīz visu sezonu smagas traumas dēļ, nospēlējot vien 9 spēles. Pa 3 precīziem sitieniem aizsarga Naura Bulvīša, uzbrucēja Alekseja Antonova un pussarga Anastasija Mordatenko aktīvā. Par Stasu īpašs prieks: viņš atnāca uz FKV sezonas gaitā, ar neatlaidīgu darbu izcīnīja vietu sastāvā un spīdēja tā, ka uzreiz kļuva par iespaidīgu spēku uzbrukumā un tika iemīlēts no FKV līdzjutējiem. Tā turēt, Stas!

Kurš kļuva par labāko "Ventspils" bombardieri pēc sistēmas vārti+piespēle?! Var, saprotams, arī neprasīt! Protams, Tos-raķete! 23 (13+10). Tos gandrīz divas reizes uzlabojis savu iepriekšējās sezonas rādītāju, kad viņam bija 12 punktu (9+3). Pārsteidzošs progress - atkal, bravo, Tos! Otrajā vietā Leke - 15 (13+2). Anastasijs Mordatenko trešajā vietā - 10 (3+7). Malacis, Stas! Tam pašam Lekem savam rādītājam bija nepieciešami 17 mači un 1530 spēles minūtes. Stasam jau vien 11 spēles un 891 minūte.

Nav iemesla šaubīties par to, kurs kļuva par dzeltenzilo labāko piespēļu dāvātāju. Protams, atkal Tos-raķete! 10 piespēles - tas ir ļoti solīds rādītājs. Aiz viņa sarindojās Ritvars Rugins un Mordatenko - pa 7. Ruga izdarījis par divām vārtu piespēlēm vairāk, kā 2017. gada sezonā. Stasa aktīvā uzreiz jau 4 (!) nopelnītas pendeles - šis neparocīgais dribls pretiniekus dzina ārprātā! 6 piespēles Tīdenberga aktīvā, par vienu vairāk, kā gadu atpakaļ. Ar vārtu piespēlēm (šeit ietilpst arī nopelnītās pendeles, kuras noveda pie vārtu guvuma, un darbības, kuras novedušas pie pretinieku sitieniem savos vārtos) kopumā atzīmējās 17 (!) spēlētāju, par četriem vairāk, kā 2017. gadā un par pieciem vairāk, kā 2016. gadā.

Kopumā "Ventspils" čempionātā iesita 54 vārtus. Par 17 vairāk, kā iepriekšējā gadā! Ar precīziem sitieniem čempionātā atzīmējās uzreiz 15 dzeltenzilie (par četriem vairāk, kā trijās iepriekšējās sezonās).

Savus pirmos vārtus dzeltenzilo karjerā iesita uzreiz 8 futbolisti (gadu atpakaļ tādu bija vien trīs). Tie ir Amansio Fortes, Aleksejs Antonovs, Vadims Žuļevs, Dove Vome, Stenio dos Santos, Elio Batista, Giuli Mandžgaladze un Pedru Mendešs. Apsveicam! Īpašu iespaidu atstāja aizsargi: Elio iesita pat 2 vārtus, bet Žuļa līdz saviem pirmajiem dzeltenzilajiem vārtiem gāja garus 67 mačus!

Kopumā sezonas gaitā laukumā "Ventspils" sastāvā izgāja 34 futbolisti (par vienpadsmit vairāk, kā gadu atpakaļ). Acīmredzami, ka šajā sezonā objektīvu iemeslu dēļ bija daudz dzeltenzilo debitantu - uzreiz 20! Īpaši patīkami atzīmēt, ka šajā gadā savus pirmos mačus elitē FKV nospēlēja uzreiz 5 jaunie Latvijas spēlētāji - Raens Tālbergs, Kaspars Kokins, Dmitrijs Ļitvinskis, Ivans Baturins un Māris Bite. Jaunu izrāvienu nākamajā sezonā, puiši!

FK VENTSPILS-2018. LATVIJAS ČEMPIONĀTS

LAUKUMA SPĒLĒTĀJI

Tosins Aijeguns - 27 spēles (2357 minūtes) 13 vārti. KOPUMĀ LATVIJAS ČEMPIONĀTOS: 49 spēles (22 vārti). Kopumā tikai FKV: 49 spēles - 22 vārti.

Nauris Bulvītis - 26 (2307) 3 vārti. KOPĀ: 160 (15). Kopumā tikai FKV: 42 - 5.

Eduards Tīdenbergs - 26 (6 uz m.) (1879) 1 vārti. KOPĀ: 114 (16). Kopumā tikai FKV: 114 - 16.

Ritvars Rugins - 24 (2 uz m.) (1929) 1 vārti. KOPĀ: 238 (20). Kopumā tikai FKV: 166 - 15.

Vadims Žuļevs - 22 (3 uz m.) (1717) 1 vārti. KOPĀ: 190 (6). Kopumā tikai FKV: 72 - 1.

Abduls Gafars Mamahs - 18 (3 uz m.) (1378) KOPĀ: 18 (0). Kopumā tikai FKV: 18 - 0.

Adeleke Akinjemi - 17 (1530) 13 vārti. KOPĀ: 40 (23). Kopumā tikai FKV: 40 - 23.

Vitālijs Jagodinskis - 13 (1170)  KOPĀ: 65 (0). Kopumā tikai FKV: 13 - 0.

Ņikita Koļesovs - 13 (1028) KOPĀ: 65 (1). Kopumā tikai FKV: 65 - 1.

Abdullahi Alfa - 13 (3 uz m.) (842) 1 vārti. KOPĀ: 48 (3). Kopumā tikai FKV: 48 - 3.

Vitālijs Rečickis - 12 (1071) KOPĀ: 204 (15). Kopumā tikai FKV: 96 - 5.

Vasilijs Pavlovs - 12 (5 uz m.) (600) KOPĀ: 12 (0). Kopumā tikai FKV: 12 - 0.

Anastasijs Mordatenko - 11 (1 uz m.) (891) 3 vārti. KOPĀ: 30 (5). Kopumā tikai FKV: 24 - 5.

Dove Vome - 11 (1 uz m.) (721) 2 vārti. KOPĀ: 11 (2). Kopumā tikai FKV: 11 - 2.

Stenio dos Santos - 11 (2 uz m.) (665) 2 vārti. KOPĀ: 11 (2). Kopumā tikai FKV: 11 - 2.

Elio Batista - 11 (5 uz m.) (624) 2 vārti.  KOPĀ: 11 (2). Kopumā tikai FKV: 11 - 2.

Aleksejs Antonovs - 11 (4 uz m.) (604) 3 vārti. KOPĀ: 11 (3). Kopumā tikai FKV: 11 - 3.

Amansio Fortes - 9 (1 uz m.) (667) 4 vārti. KOPĀ: 9 (4). Kopumā tikai FKV: 9 - 4.

Raens Tālbergs - 9 (7 uz m.) (274) KOPĀ: 9 (0). Kopumā tikai FKV: 9 - 0.

Rašid Obuobi - 8 (1 uz m.) (523) KOPĀ: 36 (1). Kopumā tikai FKV: 36 - 1.

Giuli Mandžgaladze - 8 (4 uz m.) (389) 2 vārti. KOPĀ: 8 (2). Kopumā tikai FKV: 8 - 2.

Medžits Neziri - 8 (7 uz m.) (286) KOPĀ: 8 (0). Kopumā tikai FKV: 8 - 0.

Pedru Mendešs - 7 (460) 1 vārti. KOPĀ: 7 (1). Kopumā tikai FKV: 7 - 1.

Kaspars Kokins - 7 (6 uz m.) (163) KOPĀ: 14 (0). Kopumā tikai FKV: 7 - 0.

Maksims Kožokaru - 6 (6 uz m.) (181) KOPĀ: 6 (0). Kopumā tikai FKV: 6 - 0.

Aleksejs Aleksejevs - 5 (4 uz m.) (158) KOPĀ: 44 (9). Kopumā tikai FKV: 44 - 9.

Artjoms Fiļimonovs - 4 (2 uz m.) (218) KOPĀ: 4 (0). Kopumā tikai FKV: 4 - 0.

Kirils Burikins - 4 (3 uz m.) (167) KOPĀ: 4 (0). Kopumā tikai FKV: 4 - 0.

Dmitrijs Ļitvinskis - 3 (1 uz m.) (237) KOPĀ: 11 (0). Kopumā tikai FKV: 3 - 0.

Dmitrijs Klimaševičs - 3 (2 uz m.) (52) KOPĀ: 103 (2). Kopumā tikai FKV: 3 - 0.

Māris Bite - 2 (2 uz m.) (25) KOPĀ: 2 (0). Kopumā tikai FKV: 2 - 0.

VĀRTSARGI

Vitālijs Meļņičenko - 19 spēles (1710 minūtes) -14, ielaistie vārti. KOPĀ: 129 mači (-128 iel. v.). KOPUMĀ tikai FKV: 64 - -45 (iel. v.).

Maksims Uvarenko - 7  (630) -6, ielaistie vārti. KOPĀ: 114 mači (-78 iel. v.). KOPUMĀ tikai FKV: 114 - -78 (iel. v.).

Ivans Baturins - 2  (180 minūtes) -2, ielaistie vārti. KOPĀ: 2 mači (-2 iel. v.). KOPUMĀ tikai FKV: 2 - -2 (iel. v.).

Sadarbībā ar SIA "LDZ CARGO", Ventspils brīvostas pārvalde un OC Ventspils.