Nākamās spēles
Kontroles mačs
22.02 17:30 Ventspils - Molde
25.02 17:00 Ventspils - Ranheim
28.02 00:00 Ventspils - Jerv
 


 
 

 
 
Adlans Šišhanovs apkopojis sezonas iznākumu
14.11.18

FK "Ventspils" noslēdzis interesanto, saspringto un aizraujošo sezonu. Tā sanāca īpaša vēl arī tādēļ, ka tā bija pirmā Adlana Šišhanova sezona FK "Ventspils" prezidenta lomā. Dzeltenzilajiem daudz līdzjutēju, kuri atdod komandai visus spēkus un emocijas, bet, laikam, visi piekritīs tam, ka tieši Adlans Šišhanovs visu garo gadu atdeva FKV visu dvēseli un enerģiju, pārdzīvojot par komandu ar neatkārtojamu kaisli. Tādēļ īpaši interesanti uzzināt kluba prezidenta domas par pirmo sezonu FKV, par iespaidiem, iznākumu. Emocionālā sarunā Adlans Šišhanovs apkopoja gada iznākumu, padalījās ar viedokli par Latvijas čempionātu kopumā, par FKV otro vietu, skāra vēl daudz svarīgu tēmu, tai skaitā, komentēja stāvokli ar klubu "Dacia", kā arī apsveica konkursa dalībniekus un uzvarētāju, kurā tika izspēlēta superbalva, automašīna Volkswagen, un, saprotams, pateicās FKV līdzjutējiem par lielisko atbalstu visa gada garumā.

- Adlan, jūsu pirmā sezona FK "Ventspils" prezidenta lomā noslēgta. Protams, ļoti interesanti uzzināt jūsu viedokli daudzos jautājumos - apkoposim iznākumu. Pirmkārt, kādi jūsu iespaidi par Latvijas čempionātu kopumā?

- Es nekļūdījos gaidās par čempionāta līmeni. Ir vairāki līderi, katram no kuriem pa savam ir visas iespējas kļūt par čempionu. Te uzvar tas, kurš stabilāk prata panākt uzvaras katrā mačā. Un nav svarīgi, kas tas - tehniskā vai psiholoģiskā sagatavotība palīdzēja, parasta veiksme vai kas cits. Panākumu atsevišķi ņemtā mačā varēja izšķirt viens atsevišķs komponents, bet čempionātu uzvar tas, kurš prata izmantot visus komponentus.

Mēs palikām otrie, ko tur teikt... Lielīt sevi par otro vietu nesāksim. Bet ņemot vērā visus sarežģījumus, kā arī speciālistu un sporta žurnālistu prognozes, mēs nospēlējām atzīstami. Mēs līdz pēdējai kārtai varējām būt zelta sacensības iedzinēji, bet piekāpāmies pienācīgam pretiniekam - FK "Riga". Izmantojot gadījumu, apsveicu šo kolektīvu ar uzvaru, un panākumus viņiem Čempionu Līgā! Starp citu, gribu atzīmēt, ka visi mūsu klubi pagājušajā sezonā, pēc manām domām, Eirokausos nospēlēja atzīstami. Un par visiem Eirokausu dalībniekiem Latvijas līdzjutējam jāizjūt lepnums un apmierinājums. Visi mēs gribam vairāk, un ceru, vienā skaistā dienā varēsim kļūt par grupu etapa dalībniekiem. Tomēr, bez šaubām, priekš tā vēl daudz jāstrādā!

- Kas traucēja FKV kļūt par čempionu? Nosauciet trīs galvenos iemeslus?

- Ja runājam par iekšējām problēmām, tad futbolā tā gadās, tad tās pirmkārt ir futbolistu traumas, uz kuriem mēs ļoti cerējām - Amansio Fortes, Rašids Obuobi, Vitalijs Rečickis. Otrais iemesls - vairāki zaudējumi pēc kārtas čempionāta vidū. Var teikt, bija īslaicīgs kritums kopā ar uzbrukuma līdera Adelekes zaudējumu - viss tas notika apmēram vienā periodā. Nu bet trešais iemesls - tas ir čempiona fenomenālais rezultāts čempionāta fināla nogrieznī. Grūti noķert to, kurš nekādi negrib zaudēt!

- Sezona noslēgta, un, tātad, laiks jau domāt par nākotni. Kas gaida "Ventspili" tuvākajā laikā un kādi plāni līdz nākamā čempionāta sākumam?

- Patreiz mēs lemjam, ar kuriem pagarināt kontraktu, bet ar kuriem nāksies šķirties. Tā vispār gan ir katra gada darba sastāvdaļa pēc čempionāta beigām. Pagaidām daudz runāt negribas, domāju, lēmumu pieņemšanas procesā mēs paziņosim par to mūsu līdzjutējiem. Uzreiz gribu izteikt savus pateicības vārdus visiem, kuri šajā gadā bija ar FKV, un katru dienu atdevās savai lietai!

Kas attiecas uz sagatavošanos, tad sāksim to 10. janvārī. 20. janvārī uz divām nedēļām aizlidosim uz Spāniju, kur pilnvērtīgi varēsim gatavot komandu, aizvadīt vairākus mačus, un ar to noslēgsim pirmo treniņnometni. Pēc tam turpināsim kādu laiku gatavoties Ventspilī. Bet pēc tam FKV gaida otrā treniņnometne - atkal plānota Spānija un atkal divas nedēļas smaga darba. Apmēram 2 - 3. martā atgriezīsimies, un jau saprotot čempionāta sākuma laiku jau uz vietas lemsim un pieņemsim lēmumus par to, vajadzīgi mums vēl kādi mači vai nē.

- Svarīgs moments, kuru īpaši gribas atzīmēt. Šajā gadā FKV parakstīja daudz vietējos jaunos futbolistus, kas, jāsaka, nekad agrāk nav bijis. Kas tas ir, limita bailes vai kas cits?

- Mēs parakstām jaunus puišus, kuros redzam perspektīvu, redzam vēlēšanos katru dienu strādāt, kā saka, par sevi un par to puisi. Parakstām tos, kuri kļūs par FKV ģimeni, un parakstām ne tādēļ, ka viņš vietējais, bet tādēļ, ka viņam jākļūst par MŪSU, bet mēs - VIŅA, pēc gara, spēka un abpusējas cieņas nākotnē. Mums ir labi jaunie futbolisti, un mēs izdarīsim visu, lai viņi varētu kļūt par klasiskiem profesionāliem futbolistiem.

- Vēl tāds jautājums, tieši ar FKV it kā nesaistīts. Runa ir par klubu "Dacia", informācija par problēmām šajā klubā, par kurām tika runāts presē, un jūs, tai skaitā, vienā no intervijām savu pozīciju akurāti iezīmējāt. Nevar nepajautāt, ar ko viss beidzās un cik tas traucē jums darboties FKV, un arī kopumā ar biznesu?

- Jā, es jau iezīmēju savu pozīciju par to, ka lietai pret "Dacia" ir pasūtījuma raksturs. Uz šodienu nekas no uzrādītā darbiniekiem un klubam nav apstiprinājies, un arī grūti stādīties sev priekšā citu scenāriju. Ir procesi, kurus mēs aizstāvēsim tiesā. Saku - mēs, tādēļ, ka kaut šodien es esmu daļa no FKV, es nevaru pamest un arī nepametīšu tos, kuri pierādījuši savas tiesības būt par vienu no Dakiem. Ir dažādi biedri, un ja godīgi, viņus jāsauc par izdzimteņiem, kuri visu šo procesu attīstījuši, kuri savam labumam, baiļu sajūtas vai, kā viņiem licies, vieglas iedzīvošanās dēļ, sarunājuši kā pēc diktāta visādas muļķības. Visus viņus izsauksim uz tiesu un obligāti izvedīsim tīros ūdeņos, un kā iznākums - aizstāvēsim kluba labo vārdu - cīnītāja "Dacia"!

Paldies personīgi no manis visiem tiem, kuri spējuši saglabāt vīrišķību, izturību un rakstura stingrību. Kurš negāja spēka pavadā, kuri par māņu solījumiem nesodīt par melīgām liecībām izmeklēšanas labā, nenodeva sevi un pašu spēcīgāko un pienācīgo klubu "Dacia". Mūsu pusē ir patiesība, un mēs to pierādīsim. Tiem, kuri vēlējās redzēt manī ļaunumu - šī situācija palīdzēja stiprināties savā pārliecībā, bet tie, kuri mani pazīst, saprot, ka tas ir vien izspiešanas centiens ar mērķi iedzīvoties. Jā, man nāca pavēstes, un es esmu gatavs sniegt liecības, bet esmu pārliecināts, ka tiem, kas tās izrakstīja, nepietiks gara spēka braukt tās saņemt. Kabinetu kari, izpildot pasūtījuma procesus, baidoties savas ēnas - lūk, mans viedoklis par tiem, kas to izdarīja ar "Dacia", ar mani un ar man tuviem cilvēkiem. Piedodiet par emocijām, bet pēc daudziem gadiem, saproti, ka izrādās, kļūdījies daudzos, kuriem uzticējies, kurus baroji, kam devi ceļazīmi dzīvei - tādēļ arī šādas emocijas.

- Atgriezīsimies pie dzeltenzilajiem. "Ventspils" spēs kļūt par Latvijas čempionu 2019?

- Mēs apsolām, visu, kas mūsu spēkos, mēs tam izdarīsim. Mums būs nepieciešams tribīņu atbalsts, vietējās varas, bet pārējo, ticiet, mēs atdosim pēc maksimuma. Ļoti ceru, ka kopā mēs spēsim uzvarēt.

- Noslēgumā jautājums par jūsu superbalvu FKV līdzjutējiem, par jauno automašīnu Volkswagen, kas kļuva par realitāti tikai pateicoties jūsu dalībai. Žēl, protams, ka jums personīgi nesanāca pasniegt atslēgas uzvarētājai. Tomēr ar fināla konkursa rezultātiem jūs droši vien esat pazīstams?

- Jā, noskatījos video reportāžu, pats, diemžēl, nevarēju piedalīties. Atgādinu, ka visi, kas pretendēja uz superbalvu, bet to nelaimēja, laimēja savas balvas visa gada garumā. Un veiksme atnāk pie tiem, kuri tiecās. Nākamajā gadā es vēlreiz atkārtošu mūsu konkursu. Un vēl viena automašīna atradīs savu uzvarētāju! Izmantojot momentu, apsveicu uzvarētāju un novēlu visiem veiksmi jau nākamajā sezonā. Vēlreiz pateicos visiem FKV līdzjutējiem par lielisko atbalstu komandai gan mājās, gan arī viesos un ļoti ceru, ka arī nākamajā sezonā tas būs tāds pats un vēl iespaidīgāks un labāks, ka skatītāju FKV spēlēs kļūs vēl vairāk un mēs kopā uzvarēsim un kļūsim par čempioniem!

FK VENTSPILS
   
SIA „Futbola klubs „Ventspils””
Sporta iela 7/9, Ventspils, Latvija, LV-3601
Tālr.: +371 636 81354; Fakss: +371 636 07555; E-mail: office@fkventspils.lv
Reģ. numurs: LV 41203008614; Norēķinu konts: LV43NDEA0000082432609; Nordea Bank Finland Plc, NDEALV2X