Nākamās spēles
Kontroles mačs
22.02 17:30 Ventspils - Molde
25.02 17:00 Ventspils - Ranheim
28.02 00:00 Ventspils - Jerv
 


 
 

 
 
Kiberfutbols! Ediks finālā, bet... Danila labākais!
08.09.18

Ventspilī notika pirmais FK "Ventspils" vēsturē turnīrs kiberfutbolā FIFA 18, kuru organizēja mūsu klubs. Vienmēr svarīgi iet solī ar laiku, un mums ļoti patīkami, ka datoru meistaru sacensība, kuri ļoti mīl futbolu, pilnā mērā izdevās un izsauca lielu ažiotāžu. Ventspilī sabrauca dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, virtuālās divcīņas sanāca pa īstam karstas un enerģiskas - neaizmirstamas emocijas aizrāva visus. Un tas ir lieliski! Mēs pateicamies visiem dalībniekiem, apsveicam uzvarētājus un, pirmām kārtām, protams, uzvarētāju - galvenā balva devās uz Rīgu, triumfatoru sauc par Danilu. Finālā viņš pārspēja pašu... Eduardu Tīdenbergu, šo meistaru gan īstajā futbolā, gan gan virtuālajā. Vēlreiz ar uzvaru, Danila, un jaunus panākumus nākotnē! (VIDEO) 

FK "Ventspils" ne reizi vien ziņojis par to, ka mūsu līdzjutēju komforts, interesanti un daudzveidīgi notikumi, kuri paliek atmiņā futbola mīlētājiem un FKV pielūdzējiem, mūsu klubam ir prioritāte. FK "Ventspils" vadība visas sezonas garumā pieliek maksimumu pūļu, lai šī devīze būtu ne tikai devīze, bet piepildītos realitātē pēc iespējas biežāk. Aizraujošais turnīrs kiberfutbolā FIFA 18 - kārtējais tam apstiprinājums!

Mums ļoti patīkami, ka FK "Ventspils" iniciatīva izsauca lielu interesi. Liels visiem paldies! Pieteikumus dalībai iesniedza gandrīz piecdesmit interesentu, bet sisties un cīnīties par pirmo vietu iznākumā izgāja vairāk par trīsdesmit kibermeistaru. Starp viņiem FKV futbolisti - Eduards Tīdenbergs, Vasilijs Pavlovs, Māris Bite, Kirils Burikins, Robins Kokarītis, Anastasijs Mordatenko, Kristers Neilands.

Kaislības virmoja! Ilgi un interesanti. Astoņu stundu batālijas, grupu etaps, play-off. Ceturtdaļfinālā no dzeltenzilajiem izsitās tikai Eduards Tīdenbergs un Kirils Burikins, bet pusfinālā - jau viens Ediks. Nepiekāpīgā divkaujā (2:1) pussargs izrāvās finālā, atlika tikai viens solis (vai divas uzvaras), bet tas, kā zināms, pats grūtākais. Izšķirošajā kaujā Edikam pretiniekos bija Danila Vorniku, īsts spēlētājs-viesulis - pa ceļam uz finālu viņš uzvarēja visās deviņās spēlēs, pārejot pretiniekiem tikpat iespaidīgi un nepielūdzami, kā "Ventspils" ne tik sen pārgāja "Luftetari" aizsardzībai Eiropas Līgas mājas mačā.

Ediks sitās līdz galam, bet Danila, 11. klases skolēns, tomēr arī finālā pierādīja savu augsto līmeni. Divas uzvaras, 2:0, pirmā vieta un pirmā uzvarētāja tituls vēsturiskajā FKV turnīrā kiberfutbolā! Apsveicam, Danila, bravo!

Eduardam Tīdenbergam tika otrā vieta. Bronzu izsita Daniils Bobers, ceturtā pozīcija - Mārtiņam Kudrjavcevam. Pirmās vietas balva iznākumā devās uz Rīgu, bet trīs nākamās balvas ventspilniekiem.

Mēs vēlreiz apsveicam Danilu Vorniku ar vienreizējo uzvaru. Uzreiz pēc triumfa mēs sarunājāmies ar turnīra galveno varoni.

- Danila, apsveicu ar uzvaru - lielisks panākums.

- Liels paldies, bija ļoti patīkami uzvarēt.

- Sāksim no paša sākuma. Kā uzzināji par turnīru?

- Par to man pastāstīja draugs. Viņš jaunumu izlasīja facebook, padalījās ar mani. Uzreiz izlēmu, ka vajag obligāti braukt un piedalīties.

- No Rīgas uz Ventspili speciāli, lai sacenstos kiberfutbolā?!

- Jā, protams.

- Ventspilī līdz šim sen nebiji?

- Gadus piecus, laikam, nebiju braucis. Paspējām ar vecākiem pastaigāt pa pilsētu: skaista un mājīga. Ļoti patikās.

- Droši vien, baudīji pilsētu, bet galvā visas domas grozījās par turnīru. Ticami, esi liels datorspēļu piekritējs?

- Kā reiz nē. Spēlēju pamatā tikai FIFA. Man futbols ļoti patīk, tā kā mana izvēle nav pārsteidzoša.

- Kaujas sākās 11:00. Finālu tu uzvarēji 19:00. Astoņas stundas bez pārtraukuma! Slodze pietiekoša.

- Jā, protams, tas nebija vienkārši. Bet vispār jau tādu grafiku var nosaukt par parastu lietu. Brīvdienās reizēm aizspēlējos... (Smaida). Tā kā gan fiziski, gan psiholoģiski tiku galā pārliecinoši.

- Trīs uzvaras grupā. Pēc tam 8 uzvaras play-off. 11 no 11! Varens gājiens. Tu vispār kādreiz zaudē?!

- Godīgi sakot, nevaru teikt, ka mums valstī būtu jau tik augsts līmenis. (Smaida). Bet, protams, zaudēju, gadās - parasti, kad spēlēju Internetā.

- Un mūsu turnīrā bija kādas īpašas spēles, sarežģītas?

- Kad uzzināju dalībniekus, tad sapratu, ka pret zinotox būs vissarežģītāk. Tas ir spēcīgs spēlētājs, uzskatīju viņu par galveno pretinieku. Pat uztraucos nedaudz... Mēs arī agrāk esam tikušies dažādos turnīros, un, piemēram, pagājušajā gadā es viņu uzvarēju. Ļoti gribējās uzvarēt atkal. Priecājos, ka sanāca: ceturtdaļfinālā divreiz uzvarēju un uzvarēju pārliecinoši.

- Man interesanti uzzināt par finālu. Tajā tu cīnījies ar Eduardu Tīdenbergu, personīgi es par viņu visu turnīru stipri pārdzīvoju...

- (Smaida). Nu saprotams, ka profesionālam futbolistam grūti veltīt šai lietai daudz laika - tā vienkārši nav. Varu teikt, ka viņš spēlē pilnīgi pienācīgā līmenī, mūsu otrā spēle sanāca saspringta. Es zaudēju 0:1, pēc tam rezultāts kļuva 4:1 manā labā, un lūk, pēc tam es ielaidu divus vārtus un sapratu, ka vajag "dzēst" spēli. Tā 4:3 arī beidzām. (Smaida).

- Interesanti, kad spēlē pret profesionāli no īstā futbola, izjūti kādas īpašas sajūtas, vai visi pretinieki vienādi?

- Visi līdzīgi, un pret visiem attiecos ar vienādu cieņu. Nav svarīgi, kas ir pret tevi - desmitgadīgs zēns vai īsts futbolists - galvenais, vienmēr parādīt savu labāko spēli. Citādi ir gadījies reizēm: pret tevi mazs zēns spēlē, tu uzvari, zaudē koncentrāciju un uzreiz sākas problēmas. Tā kā uzmanība un cieņa obligāti vienmēr!

- Personīgi es esmu tālu no datorspēlēm. Padalies, kas ir pats svarīgākais lūk, tādās virtuālās cīņās?

- Treniņi! Un vēl aukstasinība, miers, spriestspēja. Atkal jau, atceros mūsu otro spēli ar zinotox: viņam vienkārši neizturēja nervi, viņš, kā saka, kaut kādā momentā nopeldēja. Un es uzreiz iesitu. Tā kā noskaņojums un miers nepieciešami, īpaši tad, kad zaudē rezultātā.

- Tu pārskaitīji visas tās kvalitātes, kurām ir milzīga nozīme īstajā futbolā!

- Jā, tiešām, viss tā arī ir.

- Tam, īstajam futbolam, seko uzmanīgi?

- Protams. Slimoju par "Manchester United". Mīļākais spēlētājs? Laikam, Zlatans Ibragimovičs. Ļoti harizmātisks futbolists.

- Latvijas futbolam, ceru, arī velti uzmanību?

- Sekoju, protams. Eirokausos vēlu veiksmi visām komandām, tās sitas par visa mūsu futbola prestižu. Starp citu, bija ļoti patīkami, ka "Ventspils" ļoti pienācīgi spēlēja ar "Bordeaux" - malači, dzeltenzilie! Kādām mūsu komandām simpatizēju? "Ventspils" un RFS.

- O, interesanta izvēle. Ceru, 19. septembrī, kad šīs komandas Ventspilī spēlēs Latvijas Kausa pusfinālā, tu pārdzīvosi par tiem, par kuriem vajag... Bet pagaidām apkoposim kiberturnīra iznākumu. Tu pieredzējis cīnītājs, kā vērtē turnīra organizāciju?

- Nosaukšu to par teicamu! Man viss ļoti patikās. Priekš pirmās reizes tad jau vispār viss bija brīnišķīgi. Bezmaksas dalība, klasisks piegājiens, lieliskas balvas - viss bija vienkārši lieliski. Domāju, tās ir visu dalībnieku kopējās domas. Balvas, starp citu, pašas par sevi brīnišķīgas, bet priekš Latvijas jau vispār satriecošas. Pat par trešo vietu dāvāja muzikālo centru, dārgu balvu tādām sacensībām. Un FK "Ventspils" atribūtiku visiem bija ļoti patīkami saņemt. Tā kā jūs esat malači, visu izdarījāt ļoti solīdā līmenī.

- FKV iet solī ar laiku, organizē tādus, lūk, turnīrus - tas tevi iepriecina, vienkāršu līdzjutēju un futbola cienītāju?

- Protams, tas ir ļoti labi. Tas ir teicams piemērs citiem klubiem, pie mums ar to nodarbojas, diemžēl, retais. Nešaubos, ka nākamreiz turnīra līmenis būs vēl augstāks, dalībnieku būs vairāk. Dzirdēju, ka jūs sazinieties ar ārzemju spēlētājiem, cenšaties dibināt jaunus sakarus. Tas ir lieliski, var tikai novēlēt jums veiksmi.

- Turnīrs izdevās pilnā mērā - uzvarētājs piekrīt tādam apgalvojumam?

- Jā, protams! Un saku tā ne tikai tādēļ, ka uzvarēju. Vispār, atzīmēšu, ka šis turnīrs - labākais no tiem, kuros man nācies piedalīties. Organizācijas ziņā noteikti.

- Tagad tu vari kļūt par FK "Ventspils" kiberfutbolistu. Tas tev ir interesanti?

- Protams! Gatavs, un ar baudu sadarbošos ar FK "Ventspils", ja tāds piedāvājums sekos.

FK "Ventspils" vēlreiz pateicas visiem turnīra dalībniekiem, apsveic uzvarētājus un godalgotos un novēl visiem panākumus un jaunas uzvaras!

Iepazīties ar dalību grupu etapā var šeit.

Iepazīties ar dalību play-off var šeit.

Sadarbībā ar SIA "LDZ CARGO" un Ventspils brīvostas pārvalde.

Mihails Koroļovs,
FK "Ventspils" preses atašejs
e-mail: info@fkventspils.lv
   
SIA „Futbola klubs „Ventspils””
Sporta iela 7/9, Ventspils, Latvija, LV-3601
Tālr.: +371 636 81354; Fakss: +371 636 07555; E-mail: office@fkventspils.lv
Reģ. numurs: LV 41203008614; Norēķinu konts: LV43NDEA0000082432609; Nordea Bank Finland Plc, NDEALV2X